Ürünler

Casing, Tubing ve
Tij Boruları

Yeraltında bulunan Petrol, Doğalgaz, Sıcak su ve Buharın sondaj yolu ile ulaşılarak yeryüzüne çıkarılmasında kullanılan Tij, Casing ve Tubing boruları, API standardına göre üretilir. Üstün malzeme kalitesi ve üretim tekniklerinden dolayı uzun yıllar yer altında görev yapabilen borular Enerji üretimi amacı ile ilgili tüm sektörlerde kullanılır.

 

Soğuk çekim dikişsiz Hidrolik ve Pnömatik Devre/Tesisat boruları

Hidrolik ünitelerde akışkanı veya havayı tanklardan alıcılara alıcılardan tekrar tanka taşıyan elemanlardır. Yüksek basınca dayanıklı soğuk çekim dikişsiz çelik çekme borulardan EN 10305-4 E235 +N ( St37-4 NBK ) veya E355+N (St 52 NBK) kalite standartlarında imal edilirler. Her iki ucu kapaklı olup, büküme uygundurlar. Kullanım yerleri ve amaçlarına göre yağlı, fosfatlı ve Cr6 Free galvanizli olarak üretilirler. Başta hidrolik üniteler ve sistemler olmak üzere, otomotiv, makina imalatçıları, tarım ve inşaat makinelerinde, mobil vinçlerde, demir çelik fabrikalarında, tersanelerde, yaygın olarak kullanılırlar.

 

Mekanik ve
Konstrüksiyon Boruları

Çelik çekme Mekanik ve Konstrüksiyon boruları öncelikle basınca dayanıklılık gerektiren alanlarda tercih edilerek, daha çok makine parcaları veya ekipmanlarınla birlikte alt yapı üst yapı inşalarında kullanılır. Dikişli çelik borulara nazaran hem sıcaklığa hem de yüksek basınca dayanıklılığı ile uzun ömür ve güven gerektiren yerlerde kullanılır. EN, GOST ve ASTM standardında tedarik edilir. Özellikle uzay çatılarda dikme taşıma kolonları olarak kullanılan en yaygın standart EN 10210, kalite de S355J2H’tır.

 

Petrol Gaz ve
Hat Boruları

Petrol ve gaz hat boruları özellikle ASTM, ASME ve API standardında tercih edilir, gerek toprak altı gerek toprak üstünde korumalı veya korumasız olarak kullanılır. Enerji sektöründe yoğun olarak akaryakıt istasyonlarının bağlantı ve taşıma hatlarında tercih edilir.

 

Eşanjör Boruları

Kazan, ısı eşanjörleri ve kondenslerde kullanılan bu borular; Amerikan standardında daha çok ASME,ASTM olarak A210,A179,A192 kalitelerinde düz dikişli ve çelik çekme olarak yaygın talep görür. Bunun yanı sıra muadil Avrupa standardında EN 10216-2’de P235 GH TC-I- den başlayarak 475 derece üzeri sıcaklıklara dayanan malzemeler olarak da kullanılır. Düşük karbonlu, orta karbonlu ve alaşımlı eşanjör boruları olarak kimyasal değerlerine göre birbirlerinden ayrılır.

 

Kazan Boruları

Kazan boruları 650°C den daha düşük sıcaklıklarda ve yüksek basınç altında olan kazanlarda, fırınlarda, potalarda, hatlarda ve tanklarda kullanılır. Petrol tesisleri, doğalgaz çevirim santralleri, demir çelik fabrikalarındaki potaları çevreleyen panel boruları olmak üzere pek çok yerde kullanılır. Daha çok EN ve ASTM-ASME standardı olarak talep görür.